Добра новина: Засуджений у Білорусі за шпигунство український журналіст повернувся додому (відео)

Кореспондента "Українського радіо" було засуджено у сусідній країні до понад восьми років позбавлення волі за звинуваченням у шпигунстві.

Український журналіст Павло Шаройко повернувся до України. Про це повідомила омбудсмен Людмила Денісова, передають Патріоти України. Об этом сообщает covorp.in.ua со ссылкой на СМИ.

"Український журналіст Павло Шаройко на Батьківщині! У 2012-2014 роках Павло працював кореспондентом агентства УНІАН у Мінську, а з 2015 року – на "Українському радіо". У своїх матеріалах він висвітлював роботу тристоронньої контактної групи, а також писав про зниклого Павла Гриба. Був затриманий білоруськими правоохоронними органами два роки тому, а 19 лютого 2018 року – засуджений Верховним судом Республіки Білорусь до позбавлення волі строком на 8 років за нібито шпигунство. У результаті перемовин двох Президентів – Володимира Зеленського та Олександра Лукашенка – Павла повернуто додому. Робота зі звільнення громадян України – триває!" — розповіла Денісова.

"Ще один український в’язень, журналіст Павло Шаройко, засуджений у Білорусі до 8 років (ув’язнення. — Ред.), був помилуваний і вже вдома в Україні!" — повідомив президент України Володимир Зеленський.
Павло Шаройко був затриманий співробітниками КДБ Білорусі 25 жовтня 2017 року в Мінську і звинувачено у створенні в Білорусі шпигунської мережі з-поміж громадян країни, "які за грошову винагороду виконували його завдання зі збору інформації розвідувального характеру у військово-політичній сфері". 20 листопада КДБ Білорусі офіційно заявив, що українського журналіста Шаройка затримано за шпигунство, а радника посольства України оголошено персоною нон-грата. 12 лютого 2018 року стало відомо, що в Білорусі вже призначили судове засідання у справі Шаройка. 23 травня стало відомо, що Верховний суд Білорусі засудив кореспондента "Українського радіо" Павла Шаройка до понад восьми років позбавлення волі, звинувативши в шпигунстві.


Джерело статті: “https://ustymenkooleh.patrioty.org.ua/blogs/dobra-novyna-zasudzhenyi-u-bilorusi-za-shpyhunstvo-ukrainskyi-zhurnalist-povernuvsia-dodomu-video-298086.html”

Вход

Меню пользователя

 

Вольные новости